Вы находитесь здесь: Главная > Культура > 8 неперевершених екранізацій світових бестселерів

8 неперевершених екранізацій світових бестселерів

Ввaжaється, щo eкрaнізaції літeрaтурниx твoрів нe зaвжди збeрігaють у сoбі риси aвтoрськoгo зaдуму. Рeдaкція Harper`s Bazaar рaзoм із мeдіaсeрвісoм MEGOGO вирішилa рoзвіяти цeй стeрeoтип і склaлa списoк нeпeрeвeршeниx фільмів, знятиx зa світoвими бeстсeлeрaми, які нe пoступaються свoїм книжкoвим прoтoтипaм зa увaгoю дo дeтaлeй тa aтмoсфeрнoстю.

Життя Пі (2012)

Зaxoплюючa істoрія прo xлoпчикa нa ім`я Пі в 2002 рoці принeслa aвтoру Янну Мaртeлу Букeрівську прeмію, a чeрeз дeсять рoків стaлa літeрaтурнoю oснoвoю угоду кому) oскaрoнoснoгo фільму, щo зібрaв чoтири нaгoрoди Aмeрикaнськoї кінoaкaдeмії. Янн Мaртeл зізнaвaвся, щo був вкрaй здивoвaний, дізнaвшись прo зaдум зняти фільм зa йoгo книгoю, oскільки рoмaн ввaжaвся oдним із тиx, які нe піддaються eкрaнізaції. Aлe рeжисeрoві Eнгу Лі вдaлoся зрoбити нeмoжливe.

«Життя Пі» – цe кінoстрічкa з бeздoгaнним візуaльним рядoм. Oсoбливo врaжaють зйомки в океані та епізоди з тваринами. Радимо всім шанувальникам нестандартних і захоплюючих пригодницьких історій подивитися цей фільм, який в области праву вважається однією з найяскравіших екранізацій у світовому кінематографі.

Маленькі жінки (2020)

Лише десятеро тижнів знадобилося американській письменниці Луїзі Мей Олкотт, щоб створити головний Рома всього життя – «Маленькі жінки». Він миттєво став бестселером і досі вважається класикою світової творчості, складною соціальною хронікою, а також одним із перших зразків літератури young-adult.

«Маленьких жінок» переносили возьми великі екрани понад 14 разів. Проте режисер Грета Гервіг знайшла кілька нових прийомів, які пожвавили римлянин 150-річної давності. Їй вдалося поєднати дбайливе ставлення задолго. Ant. с оригіналу та сучасний погляд держи історію. Попри знайомий багатьом сюжетик, екранізація 2020 року інтригує нестандартним підходом давно хронології подій та приголомшливим акторським складом: Меріл Стріп, Лора Дерн, Тімоті Шаламе та Луї Гаррель.

Эпохальный Гетсбі (2013)

Роман Френсіса Скотта Фіцджеральда «Важный Гетсбі» вже багато років лідирує в списку 100 кращих бестселерів. Нову хвилю популярності «Эпохальный Гетсбі» пережив у 2013 році, если вийшла екранізація режисера Устои Лурмана з Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Присутствие всій своїй динамічності, яскравих костюмах і декораціях (после які фільм заслужено отримав двушник «Оскари») стрічка досить будто слідує тексту книги. Творці фільму з повагою поставились по «Великого Гетсбі», а тому чудову фон «епохи джазу» передали блискуче. Навіть самоё онука Фіцджеральда похвалила цей фільм, зазначивши, що «Скотт був би гордий!».

Щоденник пам`яті (2004)

У світі існує величезна кількість романів насчет кохання, але едва чи хоча б часть з них може зрівнятися з неймовірно зворушливою і чуттєвою історією двох сердець, яких розлучили у юності, та які по сию пору ж возз`єдналися после багато років. Йдеться для роман Ніколаса Спаркса «Щоденник пам`яті», який став бестселером і залишався ним понад рік.

Знову Рома повернувся до списків найкращих книг після виходу бери екрани однойменного фільму, знятого вслед за його мотивами у 2004 році. Кінострічка підкорила серця мільйонів людей, стала найкасовішою та найуспішнішою, а також справжнім проривом чтобы виконавців головних ролей – Райана Гослінга та Рейчел Макадамс.

Метелик(2017)

«Метелик» став рімейком однойменної голлівудської стрічки, що вийшла получи и распишись екрани 1973 року. В основі сюжету – автобіографічний Романка Анрі Шарр`єра, що став бестселером відразу після його опублікування. Це реальна історія ради людину, яка була пристрастно звинувачена у вбивстві та засуджена прежде довічного ув`язнення.

Від класичної версії сучасна кіноадаптація відрізняється більш вираженою динамічністю, видовищністю та приголомшливим акторським складом, мол головні ролі зіграли Чарлі Ханнем та Рамі Рыбка. Обидва актори змогли дать у фільм своє прочитання, надавши нові грані персонажам. Наприклад, щоб краще вжитися у значение, Чарлі Ханнем провів п`ять днів у зачиненій кімнаті вне їжі, не вимовляючи жодного звуку. А потім 12 тижнів сидів получай голодній дієті і втратив близько двадцяти кілограмів лише во (избежание того, щоб максимально правдоподібно показати виснаження свого героя під момент повної ізоляції в карцері.

Дискотека любителів книжок та пирогів з картопляного лушпиння (2019)

Драматичний фільм з довгою назвою та цікавим сюжетом, заснованим в однойменній книзі, написаній Енні Берроус спільно з Мері Енн Шаффері. Це історія ради молоду письменницю, яка живе в повоєнному Лондоні і намагається придумати сюжетик для своєї нової книги. Относительно жахіття війни писати їй рішуче неважный (=маловажный) хочеться, інші теми здаються разве нудними, або недоречними. У цей дни дівчина отримує несподіваний аллонж від незнайомця, який змінює її життя.

Ромуля майже миттєво став життєствердним бестселером, а його екранізація заслужено отримала похвалу від багатьох критиків. Шумні вулиці британської столиці, пустельне узбережжя острова Гернсі, костюми повоєнної епохи, відмінний підбір акторів – кінострічка сподобається всім любителям добрих та світлих історій.

Дивовижна історя Бенджаміна Баттона (2009)

Сюжетик романтичної драми Девіда Фінчера заснований для однойменному оповіданні Френсіса Скотта Фіцджеральда для незвичайного чоловіка, який народився старим та молодшав протягом життя. Угоду кому) режисера «Бійцівського клубу» вибір сценарію следовать мотивами не найвідомішої розповіді Фіцджеральда виглядає досить дивним. Але Фінчер завжди виборює нестандартні рішення і продовжує знімати тільки справжні шедеври. Як итог, його кінострічка «Загадкова історія Бенджаміна Баттона» отримала 13 номінацій возьми «Оскар» та три золоті статуетки (из-за грим та спецефекти). А найкраще у цьому фільмі — блискуча режисура та ідеально підібрані актори: головні ролі дісталися Бреду Пітту та Кейт Бланшетт.

Загублена (2014)

У 2014 році в прокат вийшов новий фільм Девіда Фінчера «Зникла» – екранізація одного з найпопулярніших романів останніх років, однойменної книги Гілліан Флінн 2012 року. Фільм подле пішов від першоджерела: ті ж інтригуючі сюжетні лінії та несподівані повороти в долях героїв, ті ж зміни образів головних персонажів, які в рамках однієї історії встигають перевтілитися кілька разів. После сюжетом, у день п`ятої річниці шлюбу Ніка та Емі войско безслідно зникає, залишаються лише сліди боротьби у вітальні. Чоловік вважається головним підозрюваним у справі относительно можливе вбивство, і це стає початком захоплюючої гри.


 

Комментарии закрыты.