Вы находитесь здесь: Главная > Культура > Жіноча сила: 5 книжок про жінок, які змінювали світ

Жіноча сила: 5 книжок про жінок, які змінювали світ

Вoни сильні, тaлaнoвиті й нeзaлeжні. Їx згaдують із зaxвaтoм, сумoм і пристрaстю. Вoни змінювaли цілу eпoxу тa істoрію, впливaли нa культурнe і пoлітичнe життя. Нeдaрмa ці жінки мaють тисячі приxильників, a  їxні біoгрaфії кoристуються читaцьким пoпитoм. У дoбірці 5 книжoк прo нeймoвірнo сильниx  жінoк, які дoлaли упeрeджeння тa ствoрювaли нoву рeaльність.

«‎Кoкo Шaнeль», Aнрі Гідeль

Книжкa oднoгo з нaйвідoмішиx aрткритиків Фрaнції Aнрі Гідeля – істoрія життя тa успіxу  жінки, якa нaзaвжди змінилa уявлeння прo мoду. Кoкo вплинулa нa крaщиx дизaйнeрів 20-21-гo стoліть і стaлa музoю пoкoлінь. Вона відстоювала свободу й руйнувала застарілі шаблони. Саме Коко Шанель увела в моду естетику простоти і стриманості, що залишається еталоном і дотепер.

У книжці Анрі Гідель спирається сверху солідний фактичний матеріал: інтерв’ю із сучасниками, документи, публікації. Крім того, книжонка дуже інформативна з погляду історії 20-го століття, адже Коко пережила всі жахи Першої та Другої світових воєн. Проте ця наполеглива та сильна жінка ніколи маловыгодный здавалася і показала своїм прикладом, що у житті можливо трендец. Та для цього потрібно неймовірно багато працювати, займатися улюбленою справою і завжди вірити у себя.

«‎Диковина культури Кардаш’Иван», Еллліс Кешмор

Світ, вільний від Кардаш’янів, ніколи невыгодный стане реальністю. Жодна жінка в історії ще неважный (=маловажный) отримувала настільки щедрої уваги медіа. Кім Кардаш’Иоанн фактично закохала в себя людей, хоча і неважный (=маловажный) зрозуміло до кінця, як саме і чому це сталося. Якби безлюдный (=малолюдный) Кардаш’яни, які вирішили прожити своє життя під наглядом публіки, це були б якісь інші «‎звичайні» знаменитості.

Сьогодня прагматично все в популярній культурі несе їхній відбиток, семя досі чухають потилиці, дивуючись їхньому феномену. Що означає бути інфлюенсеном? Як це впливає получи и распишись культуру і суспільство? Дескать межа між предметом захоплення та обожнювання? Кешмор розповідає  історію шляху вплоть до слави Кім та як завойовувала світ Кайлі. Це (банковский про культ знаменитостей, ради захоплення ними суспільства та для те, як серія випадкових подій вплинула для сучасну епоху споживацтва.

«Гений чистой красоты пустелі», Джорджина Говелл

У документальному романі авторка розповідає надзвичайну історію життя  Гертруди Белл, британської письменниці, мандрівниці, археологині й картографині початку 20-го століття. Вона була першою європейкою, що перетнула Сирійську пустелю. Саме Сильное копьё; Белл провела кордони між державами держи Близькому Сході: Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданією та Саудівською Аравією. Її життя було насичене та яскраве, а хозяйка Гертруда стала однією з найвпливовіших жінок свого часу.

Усе, що авторка написала у своєму документальному творі, є правдою. Джорджина Говелл надзвичайно до малейших подробностей описує Близький схід, що захоплює і мало-: неграмотный дає відірватися від роману. Прежде речі, за цією книжкою письменниці було знято однойменний фільм із Ніколь Кідман у головній ролі.

«Фріда Кало. Безжальна врода», Жерар мол Кортанз

У біографії видатної мексиканської художниці відомий французький письменник і журналіст Жерар мол Кортанз відкриває читачам світ шалених почуттів, непримиренних пристрастей, безкомпромісної богеми та політичних інтриг. Бери сторінках цієї книжки постає весь суть Мексики – посредством образи її найвідоміших митців, її символи: Фріду Кало і Дієго Ріверу. У 1929 році надзвичайно красива і талановита Фріда вийшла заміж по (по грибы) відомого художника-монументаліста. Всупереч безмежній любові та прийняттю усіх речей, якими манером)  захоплювалася жінка, її життя було коротким та болісним. Та вона весь ж встигла створити потужні й унікальні живописні твори. У книжці багато цитат і думок художниці, які вона колись занотувала. Рассказ сподобається тим, хто вже знайом з біографією Фріди, адже я майстерно описує зв’язок між її роботами та особистим життям.

«Становлення», Мішель Обама

«Становлення» – це відверті та надихаючі мемуари колишньої першої леді Сполучених Штатів Америки. У своїй книжці Мішель вперше ділиться потаємними моментами шлюбу – як вона балансує між роботою та особистим життям, а також політичною погрузчик’єрою свого чоловіка, що в праздник момент стрімко розвивалася.

Жінка розповідає свою історію сміливо, дотепно і чесно. Вона змушена була забути относительно власні амбіції, аби присвятити себя вихованню доньок, стала вірним помічником і коханою дружиною. Їй вдалося створити найгостинніший Білий дім в історії та зарекомендувати себя як впливову захисницю прав жінок у США та в усьому світі. Вона завжди боролася ради те, чого прагнула досягти. А своєю книжкою Мішель ще единовременно підтверджує, що следовать кожним сильним чоловіком стоїть сильна жінка, ролька якої не менш складна й захоплива.